Menu

12 kropel życia - ebook

Opis

12 kropel życia" to książka oparta na autentycznych faktach, której celem jest przybliżenie codziennego życia osoby pozbawionej zmysłu wzroku. Jej autorami są: Karolina Kasprzak, Katarzyna Nowak i Roman Kawecki. Ilustracje zawarte w książce przygotował Jerzy Łuczak.

Katarzyna Nowak, bohaterka publikacji i współautorka 12 kropel życia, jest osobą niewidomą od urodzenia – utraciła wzrok w wyniku błędu lekarskiego. Ukończyła dwa kierunki studiów (kulturoznawstwo i polonistykę) i podstawową i średnią szkołę muzyczną. Jest wokalistką i gitarzystką, z sukcesem występującą na festiwalach i koncertach (jest m.in. laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Firma Grechuty w Krakowie organizowanego przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko).


Książka jest rezultatem rozmów z Katarzyną Nowak, jej rodzicami i siostrą i przyjaciółmi, a także z Ireną Santor, która zaprosiła Katarzynę Nowak do występu na swym koncercie jubileuszowym.

Książka jest w dodatku tworzącym przykładem, jak dzięki systematycznej pracy, wytrwałości i pomocy najbliższych można pokonać ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i uczestniczyć w normalnym życiu. Pozwala dodatkowo lepiej zrozumieć, w jaki sposób można pomagać takim osobom, którym z naszej strony konieczna jest empatia, a nie litość.

W 2011 roku książka została wydana w wersji papierowej.

Poniżej link do fragmentu, w którym Katarzyna Nowak opowiada o swojej książce "12 kropel życia" w trakcie koncertu w Radiu Kraków. 21 stycznia 2012 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=zwhPih-BuW4

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.