Menu

A ja Łódź wolę

Cechy produktu

  • ISBN 9788381471961 
  • Autor Dorota Ceran 
  • Wydawnictwo Novae Res 
  • Ilość stron 358 
  • Rok wydania 2018 

Opis

O świecie, Polsce i Łodzi w obliczu dziejowych przemian.Z Hanną Zdanowską, Prezydentem Miasta Łodzi, rozmawia Dorota CeranCeniona za swój autentyzm i ogromne przywiązanie do Łodzi. Darzona zaufaniem równocześnie przez współpracowników, jak i – na ogół – samych łodzian.

To im obiecała zmiany w mieście, lepsze warunki i odnowioną Piotrkowską. Obietnic dotrzymała. A choćby więcej – to dzięki niej w samym środku Polski odradza się kreatywne miasto-tygiel z wielkim potencjałem.

W odważnej, a równocześnie pełnej nostalgii i wspomnień rozmowie Hanna Zdanowska szczerze opowiada o wolności, lokalnym patriotyzmie i trudach bycia prezydentem metropolii. I o planach na przyszłość, a te – rzecz jasna – ziszczą się tylko w Łodzi!To jest awangarda, offowa, jak cała Łódź jest offowa i awangardowa (…).

To miasto z charakterem, które nie boi się wyzwań i potrafi artykułować swoją odrębność, swoją inność, swój sposób patrzenia, ma odwagę w swych sądach (…). To są fajni, kreatywni ludzie, bo w nas, łodzianach, kreatywność aż kipi.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.