Menu

Ale historia... Jadwiga kontra Jagiełło

Cechy produktu

  • ISBN 9788381461542 
  • Autor Grażyna Bąkiewicz 
  • Wydawnictwo Heraclon International 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Wszyscy w tej rodzinie (poza mną) jedzą sałatę, liczą kalorie i posiadają sprawy pod kontrolą. No cóż, może jestem podrzutkiem. Na nic próby przekonywania bliskich, że cukierki dodają energii i pewności siebie. Musiałbym chyba zostać bohaterem, aby uwierzyli, iż z nadwagą też można się do czegoś nadawać. Ale to raczej niewykonalne. Korzystnie przynajmniej, iż mam fajnych kumpli…

Grupa nastolatków przenosi się do czasów, kiedy Polską rządziło jednocześnie dwóch królów. Posiadają sprawdzić, kto – królowa Jadwiga czy Władysław Jagiełło – zrobił więcej dla Polski. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… nad wyraz gdy nauczycielem jest pan Cebula.
kolekcja „Ale historia…”z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z trzeciej części dowiecie się pomiędzy innymi, dlaczego słodycze były kiedyś strasznie drogie, jak zbudować most w kilka godzin, co można kupić za królewskie korale i dlaczego Jagiełło jadał za każdym razem z tego samego drewnianego talerza.

Wydanie klasyczne jest bogato i dowcipnie ilustrowane poprzez Artura Nowickiego. Ilustracje i komiksy nie zostały pominięte w audiobooku: Maciej Więckowski, artysta innego medium, zinterpretował je dla słuchaczy używając słów i intonacji oraz obszernej dawki inwencji i talentu. Był to pierwszy taki projekt zrealizowany w studiu nagrań Storyboxu, więc z niepokojem czekaliśmy na decyzję autorki: publikować, czy schować w najgłębszych zakamarkach dysku…? No i doczekaliśmy się:

Jest super. A już sposób przedstawienia komiksów to mistrzostwo. Wyjątkowo mi się podoba.
Grażyna Bąkiewicz


bezpłatny fragment:
Posłuchaj

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.