Menu

Almanach błękitny. Genealogia żyjących rodów polskich. Książęta, kniaziowie, hrabiowie i baronowie - tom I

Cechy produktu

  • ISBN 9788380644052 
  • Autor Jerzy hr. Dunin Borkowski 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 578 
  • Rok wydania 2017 

Opis

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu REPRINT. Z przemowy: Pragnąć zastąpić tak u nas rozpowszechnione Almanachy Gotajskie wydawnictwem polskim, ułożyłem niniejszy "Almanach błękitny", który posiada na sposób ogólnoeuropejski zestawienie członków żyjących utytułowanych rodzin polskich.

ale w Polsce tytuły nie miały właściwie urzędowego znaczenia, a choćby użytkowanie ich kilku konstytucjami wprost było zabronione, jednak gdy aktualnie pokaźniejsza część wybitniejszych rodzin polskich otrzymała tytuły honorowe, przeto w zestawieniu są one uwzględnione.

Za polskich bowiem czasów znaczenie rodziny nie w tytule, lecz w ilości senatorów po największej części spoczywało. Dlatego też oznaczam gwiazdkami, a mianowicie jedną, rody które wybitną odgrywały rolę w swej prowincji czy województwie, dwoma rody ogólnego znaczenia w całej Rzeczypospolitej, czyli magnackie...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.