Menu

Analiza matematyczna dla ekonomicznych kierunków studiów

Cechy produktu

  • ISBN 9788379693269 
  • Autor Dorota Pekasiewicz, Agnieszka Pruska 
  • Ilość stron 366 
  • Rok wydania 2013 
  • Tematyka podręczniki i edukacja 

Opis

Podręcznik akademicki gromadzi rozważania teoretyczne, przykłady o charakterze matematycznym i ekonomicznym, a także zadania do samodzielnego rozwiązania. Dedykowany jest dla studentów z przeróżnych kierunków ekonomicznych i o najróżniejszym stopniu zaawansowania wymagań matematycznych.

Zagadnienia wstępne zawierają części logiki, teorii mnogości i topologii. Przedstawione są tu także zbiory liczb rzeczywistych i zespolonych i relacje. W kolejnych rozdziałach zaprezentowane są ciągi liczb rzeczywistych i punktów z wielowymiarowych przestrzeni rzeczywistych, rzeczywiste funkcje jednej i wielu zmiennych i rachunek różniczkowy w tym zakresie, ciągi funkcji rzeczywistych, szeregi liczb rzeczywistych i funkcji rzeczywistych, a także rachunek całkowy rzeczywistych funkcji jednej i wielu zmiennych. W podręczniku zaprezentowane są jeszcze równania różniczkowe zwyczajne i metody ich rozwiązywania i części równań różnicowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.