Menu

Ani złego słowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788366381988 
  • Autor Uzodinma Iweala 
  • Wydawnictwo Poznańskie 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Ani złego słowa to nagradzana powieść o odmienności, imigracji i brutalności policji, lecz także potędze słów i o tym, kto ma prawo mówić otwarcie o sobie i innych ludziach. Syn nigeryjskich imigrantów, Niru, wiedzie z pozoru wspaniałe życie.

Chodzi do kościoła, wierzy w Boga, jest wybitnym sportowcem, a jesienią idzie na Harvard. Niru nie jest jednak taki, jak wymarzył sobie jego konserwatywny ojciec. Chłopak skrywa tajemnicę, za sprawą której wyruszy w podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości: przez szalone imprezy z zakochaną w nim Meredith i pierwsze inicjacje, po mroczne nowojorskie kluby, aż do dramatycznego finału.

A cudze słowa – prawidłowe i złe – zmienią jego życie na za każdym razem. ***„Ledwie zaczynasz czytać i zapadasz głęboko w ten świat, odnajdując siebie w kolejnych postaciach, aż w końcu odnosisz wrażenie, jakby autor znał cię na wylot”.

Marlon James„bardzo mądra książka, której nie sposób odłożyć”. Gary Shteyngart

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.