Menu

Atlas osteopatycznych technik stawowych. Tom 1. Kończyny

Cechy produktu

  • ISBN 9788320057362 
  • Autor Serge Tixa;Bernard Ebernegger 
  • Wydawnictwo PZWL 
  • Ilość stron 272 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Atlas stanowi przewodnik metodologiczny po technikach osteopatycznych. Poświęca dużą uwagę okolicom opisywanym dotychczas w innych książkach w niewielkim stopniu.Dla każdego stawu (bark, łokieć, nadgarstek i ręka, biodro, kolano, staw skokowy i stopa) dysfunkcje stanowią obiekt diagnostyki, na którą składają się testy ruchomości (wraz z ilustrującymi je fotografiami), następujące po nich rozwinięcie traktuje o najważniejszych elementach obrazu klinicznego i podstawowych przyczynach zaburzeń równowagi stawowej.Techniki, wybrane ze względu na swoją wydajność, zostały zilustrowane przez około 400 fotografii, które dostosowano według skrupulatnego, dydaktycznego klucza.

Przedstawiają kolejno: pozycję terapeuty i pacjenta; ułożenie dłoni terapeuty; dokładne rozmieszczenie punktów oddziaływania terapeutycznego; cykl korekcji ograniczenia ruchomości.W osiągnięciu trafnej mobilizacji pomagają dodatkowo testy diagnostyczne oraz porady i podpowiedzi Autorów zezwalające na skuteczne opanowanie gestu korekcyjnego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.