Menu

Balans - ebook

Opis

Sport żużlowy, jak każdy sport motorowy, naraża zawodników na niebezpieczeństwo w razie upadków czy zderzeń. W sytuacji tej dyscypliny jest to nad wyraz częste, ze względu na bliski kontakt zawodników. Sonke Petersen, żużlowiec, przed którym drzwi do kariery stały otworem, uległ poważnemu wypadkowi na torze. Kiedyś lawirował na granicy życia i śmierci – dziś balansuje na krawędzi mocy i niemocy… Niepełnosprawność – słowo, określenie, z którym musiał się oswoić i zaakceptować. Sportowiec nie chce mieć łatwiej w życiu, pragnie jedynie, żeby ludzie patrzyli na niego normalnie – bez politowania. Bohater pochyla się nad problemem kalectwa. Chce walczyć o szacunek, chce naprawić postrzeganie osoby niepełnosprawnej, zbudować podjazd tolerancji, zburzyć mur współczucia. Mężczyzna pomimo wypadku nie stracił chęci do życia i pogody ducha. Sport nadal jest jego pasją i sposobem na życie. Jedyną obietnicą, jaką daje sport, to odkrywanie swoich możliwości i Sonke właśnie je znajduje…

"Nigdy nie zwątpiłem w moją podróż po wydajność. Wiem, że przeznaczenie odebrało mi zdrowie i wierzę, że gdzieś tam w gwiazdach, zapisany jest dzień, kiedy wstanę. Nie wiem jak długo będę na to czekał, lecz się doczekam. Nie wiem, czy po śmierci ludzie posiadają nogi, czy także nie,choćby jeśli tam miałbym biegać, to ja sobie poczekam. Oczywiście wolałbym stąpać tu po ziemi" - Sonke Petersen.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.