Menu

Ballady i romanse - adam szustak op

Cechy produktu

  • ISBN 9788395539060 
  • Wydawnictwo Rafael 
  • Ilość stron 304 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Książka ta jest typowo wezwaniem do ciężkiej pracy, a nie romantyczną historią ze szczęśliwym zakończeniem.

Miłość to nie przeznaczenie. Ona nie robi się sama, lecz wymaga ogromnego wysiłku. Jeśli oczekujemy, że miłość przyjdzie znienacka, ogarnie nas całych, a związek sam się zbuduje, to nie mamy pojęcia, czym ona naprawdę jest.

Pragniesz prawdziwej miłości?

Dowiedz się najpierw, z jakiego powodu nie warto brać ślubu, jak nie dać się zaślepić uczuciom, ponieważ one nie są miłością, i dlaczego z duszpasterstwa akademickiego po kilku latach trzeba niezbędnie odejść, albo wręcz zostać wyrzuconym.

Ballady i romanse to swojego rodzaju instruktaż podpowiadający, jak generować związek, jak go zacząć, jak się w nim odnaleźć, co w nim robić, a czego unikać, jak podchodzić do pewnych spraw, a o czym nie zapominać.

***

Czy jest przepis na miłość? Co zrobić, żeby miłość zakwitła w naszym życiu? Czy istnieje miłość „na zabój", na za każdym razem? Gdzie jej szukać? Jak wejść w związek tak, by on miał sens? Jak pielęgnować miłość?


„Ballady i romanse" powstały z myślą o osobach, które pragną „po bożemu" wytwarzać swoje najważniejsze ludzkie relacje: chcą znaleźć miłość swego życia lub sprawić, żeby miłość, w której już trwają – jeszcze lepiej i ładniej się rozwijała. Książka uświadamia, iż budowanie związku to długi i wielowymiarowy cykl, ale mogą mu towarzyszyć „absolutnie niewiarygodne rzeczy".


W książce o. Adam Szustak bierze pod lupę podstawowe pojęcia dotyczące miłości i przygląda się jej fazom, od etapu „singla" i szukania miłości, po etap wejścia w miłość "na serio", przypieczętowany przysięgą małżeńską. Podpowiada, jak mądrze skorzystać z czasu randkowania i narzeczeństwa, by zbudować bliską, zdrową i fascynującą relację na całe życie.


Dla kogo?:

  • Dla singli
  • Dla inicjujących związek
  • Dla tych, co chodzą już dłużej
  • Dla narzeczonych
  • Dla przygotowujących się do ślubu
  • Dla małżonków nadrabiających zaległości:)

OD AUTORA:

Nie traktujcie tej książki jak katolickiego podręcznika do budowania związków. Miłości mamy się uczyć nie od świata, w którym żyjemy, ale od pana Boga. On, gdy przedstawił się kiedyś Mojżeszowi, powiedział, że Jego imię to „Jestem" (por. Wj 3, 14).

Miłość to występowanie, zwykła, prosta, codzienna występowanie, której to miłości może zaznać każdy, kto odważy się tak kochać drugiego człowieka.

O. Adam Szustak

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.