Menu

Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek - Romuald Dębski, Marzena Dębska, Magdalena Rigamonti (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377056332 
  • Ilość stron 152 
  • Rok wydania 2014 

Opis

„Człowiek. Kiedy jest człowiek? Tych definicji może być bardzo niemało. Lecz ta biologiczna, ten moment, kiedy dochodzi do połączenia się dwóch tworzyw genetycznych, dwóch gamet i powstaje nowe, jest nie do podważenia".

„Rodzenie naprawdę boli. Jestem w stanie przychylić się do tezy, iż poród naturalny ma dużo wspólnego z nabijaniem na pal Azji Tuchajbejowicza. Są kobiety, które warunkują fakt zachodzenia w ciążę od tego, że nie będą musiały rodzić drogami natury. I ja je rozumiem. Mówię: jeżeli pani uważa, że psychicznie nie dojrzała do tego, aby podjąć próbę porodu drogami natury, boi się pani tego porodu i chce posiadać pani zrobione cięcie, to proszę nad wyraz. Ma pani prawo decydować o sobie".

„Niektórzy po takiej rozmowie rezygnują, idą do kogo innego. To nawet korzystnie, bo bez zaufania, zrozumienia nie da rady. Ta para została ze mną. Choćby byłam trochę zdziwiona, bo rozmowa była dość ostra. Taki kubeł zimnej wody na głowę, zwłaszcza dla mężczyzny. Dzisiaj zachowują się zupełnie inaczej i razem czekamy na dziecko. Na ten cud narodzin. Może banalnie to zabrzmi, zwłaszcza w ustach położnika, lecz dla mnie ciągle to jest cud".

Fragmenty książki

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.