Menu

Bezpieczeństwo i higiena pracy. Środki ochrony indywidualnej w wybranym orzecznictwie sądowym (e-book)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378045946 
  • Autor Anna Maria Słowińska 
  • Wydawnictwo ODDK 
  • Ilość stron 145 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Opracowanie skupia się przeważnie na omówieniu polskiego orzecznictwa sądowego w sprawach dotyczących środków ochrony indywidualnej. Książka została podzielona na trzy części.Część pierwsza, ogólna, wprowadza w problematykę środków ochrony indywidualnej, wskazując na prawo człowieka do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.Drugą i zarazem najważniejszą część publikacji stanowi zagadnienie środków ochrony jednostkowej w wybranym poprzez autorkę orzecznictwie sądowym.

dokładnie przypasowane orzeczenia sądowe pozwalają zapoznać się z zagadnieniem definicji środka ochrony indywidualnej i z jej powiększeniem, a także z podjętą w wybranych orzeczeniach tematyką obowiązku dostarczania pracownikom środków ochrony indywidualnej.

Ta część została poprzedzona na dodatek wstępem i analizą posiadającą na celu wyodrębnionie tendencji występujących w polskim orzecznictwie sądowym w zakresie ŚOI. Każde z omówionych orzeczeń opatrzono przydatnym podtytułem, przy czym sygnalizowano, na co zwrócić uwagę i jaka problematyka została w danym orzeczeniu poruszona.

Przy poszczególnych zagadnieniach orzecznictwa sądowego dotyczących ŚOI i w spisie treści zostały odnotowane nazwy sądów, które wydały orzeczenia, wyodrębniono sygnatury i daty wydania. W części trzeciej zamieszczone zostały wybrane akty prawne, a także dokumenty o randze międzynarodowej i europejskiej, które w swych zapisach nawiązują do zagadnienia środków ochrony indywidualnej, jak ponadto do prawa człowieka do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.