Menu

Bezpieczeństwo imprez masowych na przykładzie wybranych państw europejskich - Justyna Jurczak, Zbigniew Mikołajczyk, Jarosław Struniawski (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788374626453 
  • Wydawnictwo Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie 
  • Ilość stron 140 
  • Rok wydania 2018 

Opis

(..)Zamiarem autorów niniejszego opracowania było przedstawienie najróżniejszychrozwiązań organizacyjnych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa imprezmasowych w Europie. W tym celu dokonano analizy treści przepisów prawa obowiązującychw wybranych krajach europejskich, a także w prawie międzynarodowym.Autorzy przeprowadzili na dodatek wizyty studyjne w wybranych obiektachsportowych, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami (m.in.

w dużej Brytaniii Portugalii), mieli możliwość bezpośrednio uczestniczyć w procesie organizacjioraz zabezpieczenia krajowych i międzynarodowych imprez sportowych,zapoznali się także z dokumentacją i z infrastrukturą tych obiektów.przy pomocy metody sondażu diagnostycznego zrealizowano szereg wywiadówz przedstawicielami podmiotów zaangażowanych w cykl zapewnieniabezpieczeństwa imprez masowych, m.in.: funkcjonariuszami Policji, organizatoramiimprez, kierownikami ds.

bezpieczeństwa, przedstawicielami krajowychpunktów informacyjnych (kontaktowych) ds. Imprez sportowych. Pozyskaneinformacje umożliwiły gruntowne poznanie teoretycznych podstaw systemuzabezpieczenia imprez masowych, natomiast użycie metody obserwacjiuczestniczącej pozwoliło na zapoznanie się z praktykami użytkowanymi przez poszczególnesłużby w przedmiotowym zakresie.Zamierzeniem autorów była analiza sposobu zapewnienia bezpieczeństwaw jak największej liczbie państw europejskich, jednak z przyczyn niezależnych,m.in.

braku możliwości nawiązania kontaktu z osobami zajmującymi się tą problematykąi zbyt niewielkiego zasobu podanych danych (np. Spowodowanegobrakiem regulacji prawnych), w opracowaniu uwzględniono dziewięć państw, tj.:Polskę, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Holandię, Ukrainę, Rumunię, Bułgarięi Słowację.

Omówione zostały dodatkowo międzynarodowe i unijne standardylegislacyjne dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych.(...)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.