Menu

Biblia Windows Server 2012. Podręcznik Administratora - ebook

Opis

Niniejsza książka stanowi użyteczny przewodnik po Windows Serwer 2012. Stanowi ona propozycję nie tylko dla początkujących administratorów, ale także dla tych doświadczonych, pragnących prędko i w przyjazny sposób poznać nowości nowego systemu serwerowego producenta Microsoft. Ukazuje ona w sposób użyteczny najważniejsze funkcje i możliwości nowego systemu serwerowego. Poza konieczną teorią gromadzi także szczegółowe instrukcje i ćwiczenia, w których każdy, choćby najdrobniejszy składnik jest zawarty na zrzucie ekranowym objaśnionym tak,nawet osoba, która pierwszy raz pracuje z Windows Serwer spokojnie poradziła sobie z konfiguracją i administracją tymże systemem. Książka została tak napisana, żeby przechodząc przez nią od początku do końca, użytkownikowi udało się w pełni skonfigurować własny serwer, a następnie pilnować jego działanie i nim administrować. Została ona oparta na wersji RC systemu Windows Server 2012 w wersji angielskiej, dlatego też finalne nazwy funkcji w języku polskim mogą nieznacznie odbiegać od tych, które ukażą się wraz polską edycją systemu. Nie mniej jednak książka jest kompatybilna zarówno z anglojęzyczną jak i polskojęzyczną wersją systemu, która dopiero będzie miała swoją premierę. Wszelkie ewentualne poprawki zostaną opublikowane na blogu autora http://www.wolk.pl. Z tej lektury czytelnik nauczy się także współpracować z maszynami i sieciami opartymi o systemy z rodziny Mac OS X, a także Linux. Współdzielenie się zasobami, a także wspólna praca w domenie czy grupie roboczej nie będzie stanowić dla czytelnika żadnego problemu. Czytelnik także zapozna się z innymi progresywnymi możliwościami nowego serwera. Jest to świetna pozycja dla czytelników mających już dość encyklopedycznych pozycji i pragnących lektury ukierunkowanej na praktykę i ćwiczenia.

Krzysztof Wołk jest magistrem inżynierem informatyki, absolwentem Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Aktualnie doktorant i ćwiczeniowca na powyższej uczelni, a zawodowo trener IT. Jego specjalnością są produkty serwerowe firm Apple, a także Microsoft i aplikacje graficzne marki Adobe. Od 2009 roku redaktor portalu informatycznego in4.pl, a także własnego bloga www.wolk.pl, na łamach których opublikował kilkadziesiąt artykułów i poradników w dziedzinie informatyki. Generuje także autorskie materiały szkoleniowe, udziela się na portalu e-biotechnologia.pl, a także autor niektórych artykułów dla magazynu iCoder Magazine. Ma także liczne certyfikaty firm Apple i Microsoft, między innymi Apple Certified System Administrator (ACSA), Microsoft Certified System Administrator (MCSA) oraz Microsoft Certified IT Professional (MCITP).

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.