Menu

Biblia z Komentarzami Jana Pawła II. Nowy Testament - Bp Kazimierz Romaniuk, Jan Paweł II

Cechy produktu

  • ISBN 9788375958072 
  • Autor Bp Kazimierz Romaniuk, Jan Paweł II 
  • Ilość stron 1399 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Jan Paweł II Świętym!

Biblia JANA PAWŁA II NOWY TESTAMENT - unikatowa edycja upamiętniająca kanonizację Papieża Polaka!

Minęło osiem lat od powrotu Papieża do Domu Ojca i spontanicznych okrzyków wiernych Santo Subito! (Święty natychmiast!). Dzisiaj staje się to formalnie - Papież Franciszek wynosi do chwały ołtarzy Jana Pawła II.

Tekst Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu – przetłumaczonego poprzez biskupa Kazimierza Romaniuka – został wzbogacony komentarzami Jana Pawła II, wyjaśniającymi wybrane fragmenty Biblii, która była dla Niego podstawowym źródłem inspiracji. Papież każdego dnia rozważał teksty biblijne i modlił się nimi. P osiadał unikatowy dar ich objaśniania i komentowania poprzez analogiczne treści i pojęcia zawarte w innych fragmentach Biblii i w kontekście życia Kościoła, liturgii, sakramentów i problemów współczesnego świata.

BIBLIA JANA PAWŁA II to wyjątkowa edycja upamiętniająca kanonizację Papieża Polaka i dająca możliwość powrotu do Jego nauczania. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ilustracje biblijne Gustave’a Doré.

* * *

Biblijne komentarze Jana Pawła II to nie tylko egzegeza, ale także genialna teologia biblijna, która ma to do siebie, że określone teksty Pisma Świętego objaśnia i tłumaczy poprzez inne teksty biblijne. Słuszne i częste kojarzenie tekstów to jedna z zalet teologii biblijnej Ojca Świętego. Komentarze Jana Pawła II są zwięzłe, proste i nawiązują do realiów ludzkiej egzystencji. Ani w egzegezie, ani w teologii biblijnej Papieża nie ma niesprawdzonych jeszcze nowinek, są natomiast cenne refleksje filozoficzno-teologiczne, usprawniające odnajdowanie w poszczególnych tekstach ich „sensu pełniejszego".

Papieskie komentarze biblijne to zaszczytne ubogacenie Biblii Warszawsko-Praskiej. Ojcu Świętemu i Wydawnictwu jesteśmy więc bardzo wdzięczni za widoczne wsparcie naszych wysiłków w celu ulepszonego rozumienia Słowa Bożego.

Bp Kazimierz Romaniuk

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.