Menu

Bitwa pod Borodino 1812. Napoleon w walce z Kutuzowem

Cechy produktu

  • ISBN 9788378899334 
  • Autor Aleksander Mikaberidze 
  • Wydawnictwo Napoleon V 
  • Ilość stron 363 
  • Rok wydania 2018 

Opis

„Bitwa pod Borodino Aleksandra Mikaberidzego to (…) niesamowita, fascynująca i profesjonalna analiza jednej z najciekawszych bitew wojen napoleońskich”. - THE NAPOLEON SERIES „Nowa i ekscytująca wersja historii tej ważnej bitwy.

Aleksander Mikaberidze jest jednym z najważniejszych młodych napoleonistów w świecie anglojęzycznym, a niniejsza książka jest kolejnym tego dowodem. Korzysta z niesamowicie dużego zbioru źródeł (…) w oparciu o nadzwyczajnie przeprowadzone badania”.

- NAPOLEONIC HISTORICAL SOCIETY 7 września 1812 roku pod Borodino, w odległości 120 km na zachód od Moskwy, armie imperiów rosyjskiego i francuskiego starły się w jednej z klimatycznych bitew wojen napoleońskich.

Od tego czasu historycy są zafascynowani tą przerażającą – i kontrowersyjną – walką. Przetrwanie armii rosyjskiej po bitwie pod Borodino odegrało kluczową rolę w ostatecznym pokonaniu Napoleona i całkowitym zniszczeniu armii francuskiej z 1812 roku.

W tym dającym do myślenia nowym studium napoleonista Aleksander Mikaberidze poddaje ponownej ocenie kampanię 1812 roku i demonstruje nową wersję strasznej historii bitwy pod Borodino z punktu widzenia Rosjan.

Jego oryginalne i drobiazgowe badania nad tym krytycznym epizodem inwazji Napoleona na Rosję umożliwiają Czytelnikowi świeże spojrzenie na bitwę i udoskonalone zrozumienie przyczyn ostatecznego triumfu Rosjan.

Dr Aleksander Mikaberidze jest adiunktem (assistant professor) wykładającym historię na Uniwersytecie Stanowym Luizjany (Shreveport). Wykładał historię Europy na uniwersytetach stanowych Missisipi i Florydy, a także prowadził wykłady na temat wojen napoleońskich dla US Naval War College.

Napisał i zredagował osiem książek, w tym The Battle of the Berezina: Napoleon’s Great Escape oraz The Russian Officer Corps of the Revolutionary and Napoleonic Wars. Obecnie kończy pracę nad książką Lion of the Russian Army: Life and Career of General Peter Bagration.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.