Menu

Blockchain jako innowacja systemowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788381750745 
  • Autor Włodzimierz Szpringer 
  • Wydawnictwo Poltext 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2020 

Opis

technika rozproszonego rejestru (blockchain) to jedna z największych innowacji w gospodarce cyfrowej. Oznacza przekształcenie „internetu informacji” w „internet wartości”, umożliwiając podmianę wartości w środowisku cyfrowym i eliminując pośredników.

W połączeniu z Cloud Computing, a także Big Data technologia blockchain sprzyja tworzeniu zupełnie nowych modeli biznesowych. Najistotniej efektowne zastosowania blockchain znajduje aktualnie w sektorze finansowym, np.

na rynku kryptowalut czy na rynku finansowym (tokenizacja). Nie ulega wątpliwości,technika ta zmieni kompletnie bankowość i generalnie usługi finansowe. Mariaż gospodarki kognitywnej, rozwiązań mobilnych, FinTech, kryptowalut oraz blockchain oznacza powstanie radykalnie nowych modeli biznesowych w sektorze finansowym.

podczas gdy najmocniej postępowe marki wykorzystają tę szansę, dla innych będzie to wyrok śmierci. Książka jest nowatorska na polskim rynku wydawniczym ze względu na jej aktualność i pokaźny zakres omawianych zagadnień.

To jest „gorąca” książka na „gorący” temat.***Prof. Dr hab. Włodzimierz Szpringer – profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Zarządzania). Wykładowca i ekspert z zakresu bankowości i prawa bankowego, polityki i prawa konkurencji, prawnych i ekonomicznych zagadnień e-biznesu, prawa nowych i ekonomicznej analizy prawa i oceny skutków regulacji.

Współpracuje z Consumer Finance Network (European Credit Research Institute), European Consumer Debt Network, European Coalition for Responsible Credit, European Financial Inclusion Network. Członek European Association of Law and Economics.

Wykładał jako Visiting Professor na uniwersytetach niemieckich, kierował polską grupą badawczą European Network for Better Regulation – VI Program Ramowy UE. Autor ponad 200 publikacji naukowych i licznych ekspertyz dla naczelnych organów państwa, rządu, UOKiK, UKIE, ZBP, KPF i SKEF.

Autor wielu książek, w tym książki „nowe technologie a sektor finansowy. FinTech jako szansa i zagrożenie” (Poltext 2017).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.