Menu

Boćko - ebook

Opis

Jest to opowieść o niepokaźnym bocianie o imieniu Boćko, który odbywa swoją pierwszą wędrówkę z Afryki do Polski.

Boćko słyszał dużo o kraju, w którym się urodził, zna język polski i niemało polskich zwyczajów, ale tak naprawdę nie zna swej ojczyzny, gdyż on i jego rodzina wylecieli z Polski, gdy był jeszcze wyjątkowo śladowy. „Boćko" to refleksja o tęsknocie za ojczyzną i radości jaka rodzi się w sercu śladowego bohatera z powodu powrotu do gniazda, w którym się wykluł.

Choć minimalny ptaszek i jego rodzina nie mogą przebywać w Polsce poprzez cały rok, w sercu czują się Polakami. Ich domem jest Żywkowo, nieduża miejscowość na północy Polski, jedyna wioska na świecie, w której mieszka więcej bocianów aniżeli ludzi…

„Boćko" to opowiastka, która zrodziła się z tęsknoty za ojczyzną i chęci ukazania spektakularna Polski wszystkim malcom, których mamusie i tatusiowie musieli, z rozmaitych względów, wyjechać z kraju w inne części świata, a którzy chcieliby, by ich minimalne pociechy ukochały Polskę i polskie zwyczaje oraz tradycje i aby nie zapomniały o tym, że taż są drobnymi Polakami, jednak nie mieszkają na terenie Polski.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.