Menu

Bóg jest zawsze po stronie cierpiących

Cechy produktu

  • ISBN 9788364622458 
  • Wydawnictwo Studio Katolik 
  • Rok wydania 2019 

Opis

W dniach 6-9 listopada 2008 r., w Centrum Formacji Duchowej odbyły się Dni Ducho­wości Biblijnej, o tematyce: „Bóg jest za każdym razem po stronie cierpiących”. W pierwszej części spot­kania wykłady wygłosili:W dniach 6-9 listopada 2008 r., w Centrum Formacji Duchowej odbyły się Dni Ducho­wości Biblijnej, o tematyce: „Bóg jest zawsze po stronie cierpiących”.

W pierwszej części spot­kania wykłady wygłosili: o. Augustyn Pelanowski OSPPE - kierownik duchowy i rekolekcjonista, o. Ryszard Wróbel OFMConv - biblista i rekolekcjonista, oraz ks. Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD, rekolekcjonista i teolog duchowości.

Drugą część spotkania, weekendowe skupienie w dniach 7-9 listopada 2008 r., prowadził: ks. Waldemar Chrostowski - biblista, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testa­mentu na UKSW, autor licznych książek, rekolekcjonista i animator formacyjnych grup biblijnych.

Cierpienie jest rzeczywistością każdego człowieka, bez względu na to jak bardzo będziemy się przed nim wzbraniać – prędzej czy później nadejdzie. Ważne byśmy umieli je umiejętnie przyjąć. Wersety jednocześnie Starego, jak i Nowego Testamentu uczą jak radzić sobie z bólem i cierpieniem, nade wszystko zaś uczą nas, że w takich momentach Bóg jest za każdym razem po naszej stronie.

Tytuły konferencji: 1. Wersety Biblii przesiąknięte cierpieniem człowieka53 min. 2. Wersety Biblii przesiąknięte cierpieniem człowieka – cd. 51 min. 3. Jezus i paralityk. Lectio divina do J 5, 1-18 47 min.

4. Pytanie do Biblii: Czy Bóg także cierpi?44 min. 5. Pytanie do Biblii: Czy Bóg również cierpi? – cd. 48 min. 6. Pytania – odpowiedzi 64 min. 7. Wymagania mesjańskie w Starym Testamencie55 min. 8. Pieśń pierwsza: „Oto mój Sługa, którego podtrzymuję” (Iz 42,6) 59 min.

9. Pieśń druga: „Ustanowię cię światłością dla pogan” (Iz 49,6) 54 min. 10. Pieśń trzecia: „Pan Bóg mnie wspomaga” (Iz 50,7 ) 54 min. 11. Pieśń czwarta: „On został przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy” (Iz 53,5) 51min.

12. Męka pana naszego Jezusa Chrystusa w opisie czterech Ewangelii51 min.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.