Menu

Bomboniera. Czyli pierwsza podróż Poli i Fela

Cechy produktu

  • ISBN 9788395367908 
  • Autor Zuza Yasu;Pola Jaskier 
  • Wydawnictwo Różowy Jeż 
  • Ilość stron 35 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Wierszem pisana historia o trójce drobnych przyjaciół, których smaki czekoladek przenoszą w egzotyczne miejsca. Na urodziny Pola dostaje od Fela duża bombonierkę, zaprasza na czekoladki ofiarodawcę i tak się rozpoczyna.

Najpierw Maroko, potem Brazylia… W pomarańczowym gaju czy wśród drzew kakaowca pojawiają się osoby, gdzieś w świecie jedzące właśnie podobną czekoladkę. Wśród nich jest osiedlowy sąsiad Piotrek, który okazuje się być doświadczonym konsumentem słodyczy, wytrawnym znawcą ich elementów a choćby procesów produkcji.

Ale – jest pewien szkopuł; w trakcie gdy Pola i Felo posiadają wciąż pełne pudełko pralinek, Piotrek zjadł już wszystkie. Pola i Felo, zamiast dalej podróżować po czekoladowych smakach, postanawiają podzielić się z Piotrkiem zawartością swej bombonierki.

Odwiedzają go nie wiedząc, że chłopiec leży w szpitalu i to stamtąd wyruszał w swoje podróże. Mama Piotrka, która gości Polę i Fela, nakłania dzieci do opowieści, przypomina o ograniczeniach w zajadaniu się słodkościami i zaprasza na dalsze podróże, kiedy Piotrek już wyzdrowieje.

Tak więc przypadkowe spotkanie okazuje się być zapowiedzią nowych przygód i nowej przyjaźni.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.