Menu

Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii - Anka Mrówczyńska (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379007721 
  • Autor Anka Mrówczyńska 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 102 
  • Rok wydania 2017 

Opis

"
„Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” Anki Mrówczyńskiej to książka autobiograficzna.

Autorka zadebiutowała dziennikiem „Młody bóg z pętlą na szyi”, w którym zdaje relację z blisko sześciotygodniowego pobytu na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego. Książka okazała się sukcesem polecanym przez czołowe portale i magazyny psychologiczne oraz psychiatryczne. Tym razem autorka pokazała, iż potrafi nie tylko szczególnie realistycznie opisać swoje życie wewnętrzne i ogrom cierpienia, jakiego doświadcza. Ma w dodatku ogromny dystans do siebie i swoich problemów. Cięty, autoironiczny język jednej z bohaterek – Autorki, konstruktywnie wyraża złość na samą siebie.

Mrówczyńska porusza takie problemy, jak lęk przed bliskością, tendencje samobójcze, samookaleczenia, czy nałogi. Rozbicie dialogu wewnętrznego na kwestie trzech przeróżnych bohaterek w sposób wyjątkowo plastyczny demonstruje, jak niełatwe jest życie z zaburzeniem osobowości borderline. Z drugiej strony jednak umożliwił on wprowadzenie części humorystycznych. Świadomość głównych bohaterek, iż są jedynie postaciami powieści, pozwala im na komentowanie cyklu pisania książki i rozluźnianie atmosfery w trakcie rozmów na niełatwe tematy.
"


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.