Menu

Ceny transferowe. Lokalna i grupowa dokumentacja podatkowa oraz inne obowiązki sprawozdawcze - Danuta Langer-Babicz, Małgorzata Paszek, Paweł Babicz, Ewa Ścierska

Cechy produktu

  • ISBN 9788381071062 
  • Ilość stron 358 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Książka stanowi poradnik, w którym w sposób kompleksowy omówiono zmiany w zakresie obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych, które wejdą w życie od 1 stycznia 2017 r., skupiając się na kwestiach mogących być źródłem rozbieżności interpretacyjnych, a w efekcie potencjalnych sporów z organami podatkowymi.

Publikacja obejmuje rozważania na temat możliwych kierunków interpretacji znowelizowanych przepisów, które zostały zobrazowane licznymi przykładami. Na szczególną uwagę zasługuje wzór dokumentacji podatkowej (lokalnej i grupowej) będący propozycją wykorzystania nowych rozwiązań do charakterystycznych transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi.

W opracowaniu przedstawiono m.in.:
źródła międzynarodowych regulacji dotyczących cen transferowych,
części dokumentacji podatkowej lokalnej, a w sposób szczególny budzące wątpliwości sformułowania przepisów w zakresie metody i sposobu kalkulacji dochodu (straty) i opisu danych finansowych, zezwalających na porównanie rozliczeń z danymi wynikającymi z zatwierdzonego sprawozdania finansowego,
definicję podmiotów zobligowanych do włączenia do dokumentacji podatkowej lokalnej analiz informacji porównawczych, omówienie etapów tego oraz czynników porównywalności,
okoliczności, w których materializuje się obowiązek dołączenia do dokumentacji lokalnej danych o grupie podmiotów powiązanych oraz poszczególne jej komponenty,
analizę dodatkowych obowiązków sprawozdawczych, takich jak raportowanie według krajów, uproszczone sprawozdanie i oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji.

Autorzy poszukują dodatkowo odpowiedzi na pytania: jakie podmioty zobligowane będą do tworzenia dokumentacji podatkowej, uwzględniając kwestię optymalnej skali działalności oraz istnienia powiązań (kryterium podmiotowe), a także jakie relacje będą renomowane za kwalifikujące się do ujęcia w dokumentacji lokalnej (zakres przedmiotowy).

Książka przeznaczona jest przeważnie dla kadry menedżerskiej, specjalistów ds. Finansów i księgowości dyrektorów finansowych, analityków i księgowych, jak ponadto osób odpowiedzialnych za sporządzanie dokumentacji podatkowej, w tym radców prawnych i doradców podatkowych. Zainteresuje także pracowników naukowych i studentów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.