Menu

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Cechy produktu

  • ISBN 9788320054552 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL 
  • Ilość stron 694 
  • Rok wydania 2017 

Opis

postępowy podręcznik uwzględniający aktualne problemy dotyczące chorób zakaźnych i pasożytniczych.

Choroby zakaźne i pasożytnicze są dyscypliną medyczną dynamicznie zmieniającą się. Aktualnie pojawiają się choroby zakaźne, których przyczyną jest zupełnie nowy patogen albo powracają znane już wcześniej jednostki chorobowe, ale w wyniku modyfikacji genetycznych zmienia się ich obraz. Świeże metody diagnostyczne i świeże możliwości terapeutyczne dają ogromne szanse pacjentom.

W części ogólnej publikacji w sposób plastikowy omówiono: epidemiologię chorób zakaźnych, metody diagnostyczne i ich znaczenie w rozpoznawaniu, a także innowacyjne metody leczenia.

W części szczegółowej poszczególne jednostki chorobowe przedstawiono według jednego schematu z uwzględnieniem etiologii, objawów klinicznych, rozpoznawania, leczenia i profilaktyki. Niewątpliwie podręcznik stanie na wysokości zadania czytelnika podczas samodzielnej nauki - układ tekstu usprawnia bowiem dokonanie prędkiego i krytycznego przeglądu wiadomości, a także materiału opanowanego w trakcie zajęć.

Redaktorzy naukowi i Autorzy są wybitnymi specjalistami, dydaktykami z wiodących ośrodków naukowych i klinicznych w kraju.

Książka adresowana jest do studentów medycyny i innych kierunków medycznych oraz lekarzy wszelkich specjalności, w tym lekarzy rodzinnych, internistów, pediatrach, specjalistów medycyny pracy czy lekarzy rodzinnych.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.