Menu

Ciężar atramentu

Cechy produktu

  • ISBN 9788380159839 
  • Autor Rachel Kadish 
  • Wydawnictwo Czarna Owca 
  • Ilość stron 752 

Opis

Laureatka prestiżowej nagrody literackiej NATIONAL JEWISH BOOK AWARD.

Fascynującą powieść historyczna o dwóch paniach, które rozdzieliły stulecia, oraz o wyborach i poświęceniach, jakich są zmuszone dokonać, aby osiągnąć w życiu harmonię serca i umysłu.

Osadzona w Londynie lat sześćdziesiątych XVII wieku oraz współcześnie, powieść Ciężar atramentu splata losy dwóch kobiet o nadzwyczajnym intelekcie: Ester Velasquez, emigrantki z Amsterdamu, która na niedługo przed epidemią dżumy zostaje skrybą niewidomego rabina,, a także Helen Watt, chorej profesor historii zafascynowanej spuścizną żydowską.

Poznajemy Helen, gdy ta zostaje poproszona przez byłego studenta o ocenę siedemnastowiecznych żydowskich dokumentów odnalezionych w jego domu podczas remontu. Helen zwraca się o pomoc do amerykańskiego doktoranta, Aarona Levy’ego – tyleż niecierpliwego, co czarującego – i wspólnie z nim podejmuje ostatnie naukowe wyzwanie, którym jest ustalenie tożsamości autora dokumentów, enigmatycznego skryby podpisującego się „Aleph”. Równolegle tę samą zagadkę usiłuje rozwikłać inny zespół historyków, więc Helen i Aaron muszą się spieszyć…

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.