Menu

Conan i pradawni bogowie

Cechy produktu

  • ISBN 9788378180005 
  • Autor Robert E. Howard 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 654 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Oto nadchodzi - zupełnie świeże wydanie rozproszonych dotąd, a niekiedy w ogóle w Polsce nieznanych pierwotnych wersji opowiadań o Conanie z Cimmerii! W trzech tomach zgromadzone zostały wszystkie oryginalne teksty napisane przez Roberta E. Howarda oraz mnóstwo tworzyw dodatkowych.

Conan z Cimmerii, tworzony poprzez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda (1906-1936), pojawił się po raz pierwszy na łamach popularnego czasopisma "Weird Tales" i od razu zawładnął wyobraźnią czytelników. Poprzez sporo lat, już po śmierci autora, jego teksty ukazywały się w zróżnicowanych przedrukach, nierzadko obarczone licznymi zmianami redakcyjnymi. Niektóre zostały wręcz dogłębnie przerobione, m.in. Przez L. Sprague de Campa i Lina Cartera. Publikowane dotąd w naszym kraju wersje odbiegają zatem treścią od howardowskich oryginałów napisanych blisko osiemdziesiąt lat temu.

Edycja przygotowywana przez REBIS jako pierwsza w języku polskim opiera się właśnie bezpośrednio na tekstach źródłowych i idzie choćby dalej. Prócz samych opowiadań bowiem pojawi się w niej sporo materiałów archiwalnych, dotąd w ogóle niepublikowanych - szkiców, zapisków i notatek Howarda, jakie pozwolą prześledzić cykl powstawania poszczególnych historii. Dopełnienie całości stanowią zaś duże eseje historyczno- i krytycznoliterackie na temat sagi o Conanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.