Menu

Cyberbezpieczeństwo

Cechy produktu

  • ISBN 9788381876506 
  • Autor Cezary Banasiński;Marcin Rojszczak 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA 
  • Ilość stron 352 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Autorzy omawiają najważniejsze kwestie z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni równocześnie z perspektywy prawa, jak i technice. W opracowaniu przedstawiono m.in.:najistotniejsze regulacje wpływające na obszar cyberbezpieczeństwa,mechanizmy ochrony prawnej związane z naruszeniami danych osobowych,procedury innowacyjnania w zakresie zabezpieczenia dowodów elektronicznych,najważniejsze zasady, które należy uwzględnić w budowanych programach cyberhigieny dla użytkowników,ujęcie cyberbezpieczeństwa jako i wyjaśniono, w jaki sposób osiągalne jest zdefiniowanie mierników jego oceny,przegląd najważniejszych zabezpieczeń technologicznych, w tym związanych z kryptograficzną ochroną informacji,procedury progresywnania w sytuacji wystąpienia incydentu,strategie ataku i obrony w cyberprzestrzeni.

Adresaci: Publikacja jest przeznaczona dla prawników – sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych, a także pracowników organów administracji publicznej. Będzie cennym źródłem wiedzy dla operatorów usług kluczowych i dostawców usług cyfrowych, a także specjalistów zajmujących się na co dzień zagadnieniami z obszaru bezpieczeństwa IT i zarządzaniem incydentami i audytem wewnętrznym struktur IT.

Zainteresuje dodatkowo studentów prawa i administracji, a także słuchaczy studiów podyplomowych, zwłaszcza na uczelniach nietechnicznych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.