Menu

Czarny skorpion - ebook

Opis


„Czarny Skorpion" Michała Majewskiego to eklektyczny zbiór, składający się z siedmiu opowiadań, które na pierwszy rzut oka zdają się być zupełnie ze sobą niezwiązane. Może i nie są. Niemniej, zagadkowe jest, jak mnóstwo rzeczy tak naprawdę łączy produkowane przez Autora postaci. Pisarz w swych opowieściach snuje subtelnie, jakby mannowskim, zadumanym i uprzejmym piórem refleksje na temat nieraz nawiązanych, jeszcze za młodu, ale niesłabnących wraz z upływem czasu, męskich i damsko-męskich więzi, a także stojących za nimi uczuć. Przez fabuły rozważa także kwestie najrozmaitszych poszukiwań dróg do wewnętrznego spokoju, pokazuje świadectwa lojalności i honoru. Opisuje straty, lecz też czasem umożliwia często nierealne powroty.

Innym razem lecz, językiem zgoła odmiennym – ostrym i gorzkawym – wprowadza losy ludzi szemranych interesów, tworzy obrazy świata niejasnych porachunków, niepowtarzalnych pseudonimów, podejrzanych telefonów oraz ściętych głów, wplatając jednocześnie w tę nowocześnie westernową mieszankę nieprzewidziane komponenty poniekąd nadprzyrodzone.

To proza przeróżna, zawierająca w sobie obie strony medalu twórczych zamysłów Majewskiego: tę jasną, łagodną i ciepłą, ale też i tę ciemną, opisującą nieszczęścia, cierpienia, utratę i śmierć. Stwierdzenie, która z nich przeważa jest już zadaniem dla każdego Czytelnika z osobna.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.