Menu

Czytaj po polsku. T. 1: Bolesław Prus: "Kamizelka", "Z legend dawnego Egiptu". Wyd. 3. - Wioletta Hajduk-Gawron, Małgorzata Smereczniak (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380121782 
  • Wydawnictwo Uniwersytet Śląski 
  • Ilość stron 82 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Niniejsze książeczki to materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego, dedykowane dla osób początkujących (każde opracowanie składa się z 300 słów), które chcą poznać polską klasykę literacką i wzbogacić swój zasób słownictwa. Książeczki zawierają streszczenia nowel, a także zestawy ćwiczeń, których celem jest doskonalenie już zdobytej poprzez obcokrajowców szeroko pojętej wiedzy językowej, a także ogólnokulturowej. W każdym tomie pomieszczono słownik zawierający wszystkie wyrazy zastosowane w tekstach opowiedzianych nowel (w formach gramatycznych, w jakich zostały użyte w tekście, i wzbogacone o gramatyczne dane, np. Formy podstawowe, tj. Słownikowe, czy rekcje, a więc wiadomości {pomocn|przydatn)e dla osób uczących się języka polskiego. Prezentowane III wydanie I tomu zostało wzbogacone o wprowadzające teksty w języku niemieckim, dzięki czemu niemieckojęzyczne osoby uczące się języka polskiego tym łatwiej będą mogły wykorzystać w pracy proponowane materiały.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.