Menu

Daleko od morza

Cechy produktu

  • ISBN 9788381940894 
  • Autor Agnieszka Gładzik 
  • Wydawnictwo STORYBOX 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Powojenna zawierucha, trudne relacje międzyludzkie, a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo, przyjaźń, a wreszcie miłość.Europa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia lekarka, Marianna Palińska, po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück, wraca do Polski, żeby odnaleźć swojego brata.

Kobieta pomaga Niemcom, którzy pozostali w kraju, spisując ich historie, co pozwala jej odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością. Jednocześnie podejmowane przez nią decyzje zaważą nie tylko nalosie lekarki, lecz także jej najbliższych.Opowieść z nieprzystępną historią w tle, niosąca nadzieję i przypominająca o tym, jak ważna jest pamięć i zrozumienie.Przytoczone w powieści zdarzenia są oparte na faktach, a niemało scen zostało natchnionych opowieściami ocalałych albo rodzinną historią autorki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.