Menu

Dama Kameliowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788378951711 
  • Autor Aleksander Dumas 
  • Wydawnictwo Zielona Sowa 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2008 

Opis

XIX-wieczna Francja. Pomiędzy piękną, wrażliwą i nieszczęśliwą kurtyzaną a nieodpowiedzialnym lekkoduchem wybucha gorąca miłość. Historia tego związku jest szczególnie burzliwa, obfituje w liczne zmiany sytuacji. Nie raz kochankowie, wspólnie i każde z osobna, rozważają decyzję o rozstaniu, nie raz dochodzą do wniosku, że nie mogą bez siebie żyć. Jak poradzą sobie z niełatwą sytuacją materialną? Czy będą w stanie przypasować swój tryb życia i realizacje marzeń do możliwości? Czy będą w stanie stawić czoła konwenansom i zakłamanej moralności? I czy wreszcie każde z nich będzie w stanie dostosować swój charakter do partnera? Czy ich związek ma szanse na to, by mówiono o nim: „żyli długo i szczęśliwie”?

Problematyka powieści nie skupia się wyłącznie wokół wątku romansowego, książka stanowi bogaty fresk społeczny i odzwierciedla typową podwójną moralność XIX-wiecznego społeczeństwa mieszczańskiego. Prowadzona poprzez autora na kartach powieści krytyka kultu pieniądza, obłudy, towarzyszącego ludziom zakłamania, w tym także okłamywania samego siebie, nadaje dziełu wartości uniwersalnych i ponadczasowych.

Dama Kameliowa to najsłynniejsze dzieło Dumasa (syna), napisane poprzez 21-letniego młodzieńca. Fabuła powieści jest oparta na autentycznych przeżyciach romansowych autora. Dzieło to do dziś jest inspiracją dla twórców opery, realizatorów teatralnych i reżyserów filmowych. Niegasnące powodzenie powieści świadczy o tym, że opisana w nim historia miłosna ciągle wzbudza zainteresowanie.Tekst powieści opracowano na podstawie anonimowego przekładu z początku XX w.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.