Menu

Dar niebios - Barbara Cartland (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711740651 
  • Autor Barbara Cartland 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Kiedy siostry Maria i Elizabeth, przybyły z Irlandii do Londynu ceniono je za najatrakcyjniejsze spośród wszystkich współczesnych im kobiet. Były jednak tak biedne,przez pewien czas posiadały we dwie tylko jedną suknię.

Elizabeth, młodsza z sióstr, wyszła za mąż za szóstego księcia Hamiltona. Ślub odbył się o wpół do pierwszej w nocy w kaplicy Mayfair. Elizabeth urodziła dwóch synów i obaj zostali księciami Hamilton, a gdy jej mąż zmarł poślubiła markiza Lorne, który został księciem Argyll.

Starsza, Maria, wyszła za mąż za szóstego hrabiego Coventry. Była tak ładna, że tłum pospólstwa oblegał ją, ilekroć przechodziła przez Hyde Park. Dlatego także król zażądał, żeby miała eskortę złożoną z czternastu żołnierzy.

Maria miała pięcioro dzieci. Zmarła w wieku dwudziestu siedmiu lat, wskutek zatrucia kosmetykami, zawierającymi biel ołowianą. Fascynująca niewielka madame Vestris słynęła ze swoich licznych romansów, a jej nieprzeciętne nogi i dźwięczny śmiech porównywano do blasku słońca.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.