Menu

Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Cechy produktu

  • ISBN 9788320054644 
  • Autor Mirosława Gałęcka 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL 
  • Ilość stron 170 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Choroby autoimmunologiczne to takie, w których w wyniku najróżniejszych czynników środowiskowych, stresu czy nieprawidłowego stylu życia dochodzi do zaburzeń układu opornościowego. Organizm inicjuje rozpoznawać własne komórki jako obce i je niszczyć. Skala problemu jest poważna i dotyczy coraz większej liczby osób. Do chorób tych zalicza się m.in.:

· wrzodziejące zapalenie jelita grubego,

· stwardnienie rozsiane,

· chorobę Gravesa–Basedowa,

· chorobę Hashimoto,

· cukrzycę insulinozależną,

· reumatoidalne zapalenie stawów,

· toczeń rumieniowaty układowy,

· sarkoidozę,

· bielactwo.

Jeśli stwierdzono u Ciebie albo u Twoich bliskich chorobę autoimmunologiczną, niezbędnie przeczytaj tę książkę. Niezależnie od tego, czy diagnoza padła niedawno, czy chorujesz od lat, na pewno zastanawiasz się, co mogłoby ci pomóc i szukasz metod, które zminimalizują skutki choroby, a także wesprą farmakoterapię. Dużo się mówi o różnorodnych dietach,dane są sprzeczne. Naturalne jest więc, że masz sporo pytań: Czy jakakolwiek dieta ma sens? Czy istnieje taka, która jest najmocniej właściwa dla danej choroby? Jak możemy wpływać na zdrowie jelit? Co wprowadzić do diety, aby była zbilansowana i urozmaicona, a co z niej zlikwidować? krótko mówiąc, co jeść, aby czuć się lepiej? Na te i inne pytania odszukasz odpowiedź w tej publikacji.

Ten praktyczny poradnik przeprowadzi cię przez cały proces wdrażania zmian w rutynowym menu, prezentując nie tylko wynikające z tego korzyści, lecz także problemy, pułapki i wszelkie trudności, z którymi integruje się wprowadzanie diety eliminacyjnej. Pomocne okażą się bez dwóch zdań tabele zamienników, funkcjonalne wskazówki i przepisy na pyszne potrawy, które z łatwością przygotujesz w domu.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.