Menu

Dietetyczna kuchnia wegetariańska

Cechy produktu

  • ISBN 9788320058390 
  • Autor Z. Wieczorek-Chełmińska 
  • Wydawnictwo PZWL 
  • Ilość stron 224 
  • Rok wydania 2009 

Opis

Dietetycy są zgodni,prawidłowo zbilansowana dieta wegetariańska ma korzystny wpływ na zdrowie. U wegetarian rzadziej występują: otyłość, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, osteoporoza, czy kamica żółciowa i nerkowa.

Badania wykazują, że diety wegetariańskie zmniejszają zawartość cholesterolu całkowitego w bezkompromisowicy krwi nawet o 20-30%, w porównaniu do osób żywiących się tradycyjnie. Wegetarianie, jak również osoby na klasycznej diecie mogą „zdrowo” się odżywiać, należy jednak pamiętać o niebezpieczeństwie wystąpienia niedoborów składników odżywczych,, a także o konieczności optymalnego komponowania posiłków wegetariańskich.

Poradnik gromadzi wskazówki jak prawidłowo zbilansować dietę, a także ciekawe i łatwe przepisy na dania kuchni wegetariańskiej. Dodatkowym atutem są skrupulatne wskazówki, i analiza wartości energetycznej do każdego przepisu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.