Menu

Dojrzewanie dziewcząt. Poradnik od A do Z. Vademecum dla dziewcząt, nauczycieli, rodziców. Miłość, seks, problemy - Ewa Stompor

Cechy produktu

  • ISBN 9788377744369 
  • Autor Ewa Stompor 
  • Wydawnictwo Literat 
  • Ilość stron 221 
  • Rok wydania 2011 

Opis

doskonały poradnik, który pomoże nastolatkom, ich nauczycielom i rodzicom znaleźć odpowiedzi na kłopotliwe i niejednokrotnie kontrowersyjne pytania związane z dorastaniem oraz zrozumieć skomplikowane tajniki miłości i zakochania dziewcząt w trudnym okresie dojrzewania. Autorka - wieloletnia nauczycielka przygotowania do życia w rodzinie - wyjaśnia wszystko na temat problemów dojrzewania, seksu, środków antykoncepcyjnych i ciąży. Ze wstępu: "Dojrzewanie i dorastanie jest czasem nad wyraz skomplikowanym. Nie każda dziewczyna ma z kim na ten temat porozmawiać, nie każda chce o tym mówić. Mam nadzieję,dane dla siebie znajdą zarówno dziewczęta, które dopiero zaczynają dojrzewać, jak i te nastolatki, które już krótko będą młodymi kobietami. Droga Czytelniczko! Jestem przekonana, iż ta lektura pochłonie Cię bez reszty i będzie Ci towarzyszyć w kolejnych etapach dojrzewania. Gdybyś jednak nie znalazła czasu na precyzyjne jej zgłębienie, zajrzyj jedynie do rozdziałów, które wyjątkowo Cię zainteresują. Wyszukasz w nich odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Książka jest syntezą wiedzy i doświadczenia na temat początku i przebiegu cyklu dojrzewania. Treści w niej zawarte pozostały ujęte w cztery rozdziały: emocjonalny, biologiczny, seksualny i społeczny. Inspirację do jej napisania zaczerpnęłam z osobistych doświadczeń w trakcie długoletniej pracy nauczycielki przygotowania do życia w rodzinie w szkole podstawowej, w gimnazjum i liceum. W pracy tej niejednokrotnie miałam okazję uczestniczyć wspólnie z dziewczętami w rozwiązywaniu trudnych problemów rozwojowych. Czytelniczko! Pragnę, żeby książka ta stała się Twoją przyjaciółką, do której będziesz mogła zwrócić się w przeróżnych okresach życia. A może po jej przeczytaniu podzielisz się refleksją na temat twoich osobistych przeżyć? Spostrzeżenia będą dla mnie cenne w dalszej pracy".

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.