Menu

Dokumentacja kadrowa Prowadzenie i przechowywanie po zmianach od 1 stycznia 2019. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788381374682 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Infor PL 
  • Ilość stron 214 
  • Rok wydania 2019 
  • Tematyka prawo 

Opis

W książce omówiono rewolucyjne zmiany, jakie weszły w życie od 1 stycznia 2019 r. W zakresie prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej. Z publikacji można się m.in. Dowiedzieć: jak prowadzić dokumentację w formie elektronicznej, jakie są świeże okresy archiwizacji dokumentów pracowniczych, jak prowadzić akta osobowe na nowych zasadach.Opracowanie uwzględnia obowiązki pracodawców w zakresie prowadzenia dokumentacji kadrowej zawarte w nowym rozporządzeniu w sprawie dokumentacji pracowniczej.W publikacji zostały omówione kwestie związane z nowymi obowiązkami płatników składek, wynikającymi ze skrócenia okresów przechowywania dokumentacji kadrowej. Przystępnie wyjaśnione zostały procedury, zgodnie z którymi pracodawca – płatnik składek – powinien nowoczesnać,posiadać prawo do skróconego okresu przechowywania akt osób zatrudnionych po 1998 r. Omówiono także wszystkie najważniejsze zmiany w dokumentach ZUS związane ze skróceniem przechowywania akt, w tym nowe formularze, które obowiązują od 1 stycznia 2019 r. – ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS RPA.świeże formularze i nowe wersje druków dotychczas obowiązujących przedstawiono w instruktażowy sposób i z uwzględnieniem najnowszych wytycznych ZUS w tym zakresie.Książka posiada świeże wzory dokumentów pracowniczych przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.Omówiono także dokumentowanie kwestii związanych z innymi aspektami zatrudnienia – m.in. Zawieraniem umów o pracę, ewidencjonowaniem czasu pracy, odpowiedzialnością porządkową czy badaniami profilaktycznymi pracowników.Książka ma także suplement elektroniczny w postaci specjalnie przygotowanego serwisu z aktywnymi wzorami ponad 40 dokumentów. Są to m.in.: wzór danych o zmianie formy prowadzenia dokumentacji pracowniczej; wzór regulaminu pracy; wzór regulaminu wynagradzania; wzór obwieszczenia w sprawie systemów i rozkładów czasu pracy oraz okresów rozliczeniowych.Aktywne wersje wszystkich wzorów są zamieszczone w serwisie internetowym INFORLEX PRAWO, dostępnym po zalogowaniu przy użyciu kodu ze zdrapki załączonej do książki.Publikacja jest nieocenioną pomocą dla każdego pracodawcy, a także osoby odpowiedzialnej za sprawy kadrowe i pracownicze w firmie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.