Menu

Dom Czwartego Przykazania - Dariusz Papież, Łukasz Gołębiewski

Cechy produktu

  • ISBN 9788363879068 
  • Autor Dariusz Papież 
  • Wydawnictwo Biblioteka Analiz 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2013 
  • Tematyka romanse i obyczajowe 

Opis

Julia i Robert pracują w domu opieki społecznej. Choć warunki, w jakich rozwija się ich znajomość nie są za szczególnie sprzyjające, nawiązują ze sobą romans. Julia jest mężatką, wychowuje dwuletnią córeczkę, decyduje się jednak na rozwód i postanawia zintegrować się z Robertem. W tle wątku miłosnego śledzimy smutne życie pensjonariuszy domu starców, ich bezradność, samotność, udrękę.
To wzruszająca historia o miłości, cierpieniu, śmierci, napisana prostym i oszczędnym językiem. Obok naturalistycznych opisów dotyczących cielesności i realiów życia, znaleźć w niej można refleksję na temat kruchości uczuć, choroby i nieuchronnego przemijania.
O autorze:Dariusz Papież, ur. 1986 w Lesznie. Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w miesięczniku „Morele i Grejpfruty”, w którym publikował krótkie opowiadania. Autor powieści „zniszczenie” (Jirafa Roja 2011). Za swój debiut otrzymał VI nagrodę im. Andrzeja Krzyckiego. „Dom Czwartego Przykazania” powstał w oparciu o osobiste doświadczenia autora, Dariusz Papież poprzez rok pracował w domu opieki społecznej.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.