Menu

Domijemnie. Dobrze, miło i przyjemnie, codziennie - Filip Otto

Cechy produktu

  • ISBN 9788378591689 
  • Autor Filip Otto 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo e-bookowo 
  • Ilość stron 89 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Ta książka pozostała napisana po to, byśmy zauważali i doceniali te wszystkie rzeczy, zdarzenia i uczucia, które są dobre, miłe i przyjemne, czyli po prostu domijemne. Przydarzają nam się one cały czas, wszędzie i każdemu, lecz wciąż nam umykają. Przykłady?

Początki
Na początku zawsze jesteśmy pełni nadziei, niemalże pewności, że ulepszone jutro zdarzy się jutro. Przepełnia nas dziecięca wiara, że wszystko się uda, iż wszystko będzie prawidłowo, iż jesteśmy na korzystnej drodze, w dobrym miejscu, w najkorzystniejszym możliwym czasie. A jeśli jednak na początku tak się nie czujemy? Czujemy, tyle że czasami stres, niepewność i brak stabilizacji przy pierwszych krokach zagłuszają pozytywne aspekty początkowości. Niech nie zagłuszają, nie słuchajmy ich, bo nie są tego warte.

Idole, bohaterzy
korzystnie posiadać idoli i bohaterów. Przydają się zarówno tacy jak mama, tata, przyjaciel, babcia, brat, mąż i tak dalej, którzy są realni, codzienni i prawdziwi, bo są blisko, można z nimi pogadać, wesprzeć się na ich ramieniu albo usłyszeć od nich dobre słowo, ale ważni są dodatkowo tacy nie do końca realni. Przykłady? Aktorzy, pisarze, piosenkarze, tego typu ludzie. Korzystnie, by mieli coś mądrego do powiedzenia, bo wtedy dzielą się z nami swoją mądrością życiową i doświadczeniem (co za wyświechtane stwierdzenie!), a poprzez to stajemy się nawet odrobinę lepsi. Idoli możemy również kochać, a to bardzo przydatne dla tych, którzy posiadają w sobie ogromne pokłady miłości, ale wokół nich nie ma akurat nikogo, kto mógłby tę miłość od nich przyjąć, a idol zawsze weźmie wszystko. Idole i nasi bohaterowie inspirują nas swym wyglądem, zachowaniem, poglądami, sukcesami i porażkami. Zapewne nigdy nie będziemy tak wspaniali jak oni (choć kto wie!),nawet jeśli przejmiemy od nich tylko kilka nieznacznych części (choćby stroju) albo pod ich wpływem zmienimy poglądy na pewne sprawy, to i tak bilans naszej miłości do ludzi, których podobizny mamy na plakatach w pokoju (lub raczej na tapetach smartfonów, to chyba trafnejsze w tych technologicznych czasach) będzie pozytywny.

Wakacyjny romans
Romans w czasie wakacji, gdzieś na drugim końcu świata, w słonecznym otoczeniu i z barem all inclusive to fajna sprawa. Obie strony są wyluzowane, gotowe na wszystko i pozbawione ograniczeń narzuconych poprzez codzienne życie. Wtedy można zaszaleć i naprawdę się prawidłowo bawić! Poza tym ryzyko powikłań takiego romansu jest nieduże. Nawet jeśli kochanka/kochanek okaże się niewypałem, po kilku dniach i tak wracamy do domu, więc nie ma szans, iż trafimy na nią/niego w czasie spaceru z psem.

Truskawki
Czekamy na nie niezwykle długo, a jak już się pojawią, to w szczycie swoich smakowo-wizualnych możliwości są poprzez kilkanaście dni. Truskawki, te pierwsze, najkorzystniejsze, tak długo wyczekiwanie, są niemoralnie drogie, lecz przyznajmy, że jesteśmy ich tak spragnieni,cena nie gra roli. Truskawki w wersji sauté, z cukrem i śmietaną czy według każdego innego przepisu krążącego po tysiącach kulinarnych blogów w sieci - nieważne! Ważne, że wreszcie są świeże truskawki, możemy ich jeść tyle, ile jedynie zdołamy, robiąc zapasy tej smakowej, czerwonej, truskawkowej rozkoszy na kolejne miesiące.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.