Menu

Don Kiszot z la Manczy i jego przygody - Zbigniew Kamiński (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379507306 
  • Autor Zbigniew Kamiński 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 157 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Streszczenie, napisane niezwykle przystępnym językiem, skierowane raczej do młodzieży – ale oczywiście i dorośli mogą je przeczytać z przyjemnością – opowiadające dzieje i przygody słynnego don Kiszota z la Manczy, bohatera dzieła autorstwa hiszpańskiego wspaniałego pisarza Miguel de Cervantesa y Saavedry.

Powieść okazała się prawdziwym sukcesem i wkrótce doczekała się kolejnych wydań w Madrycie, Brukseli, Mediolanie, niestety nie przynosząc autorowi żadnych korzyści materialnych, ale tylko sławę. Część druga „Segunda parte del ingenioso hidalgo Don Quixote de la Mancha” ukazała się w 1615 roku, prawdopodobnie wskutek działań nieznanego pisarza kryjącego się pod pseudonimem de Avellanedy, który napisał „drugą część przygód Don Kichota z La Manchy”, ocenianą jako prawidłową, ale nie dorównującą oryginałowi, co więcej, zawierającą uszczypliwe uwagi wobec Cervantesa.

Ten podjął rękawicę i nie tylko odpowiedział krytyką swego anonimowego adwersarza, lecz wydał drukiem prawdziwą drugą część przygód rycerza z La Manchy, której popularność dorównała wkrótce części pierwszej.

(za Wikipedią).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.