Menu

Doping w sporcie

Cechy produktu

  • ISBN 9788320059403 
  • Wydawnictwo PZWL 
  • Ilość stron 490 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Doping w wielu krajach coraz częściej inicjuje być problemem społecznym, na tyle poważnym, że istnieje coraz pokaźniejsza potrzeba wdrażania programów terapeutycznych posiadających pomóc osobom uzależnionym od użytkowania środków dopingujących.

Substancji tych przybywa z roku na rok. Ich nielegalna produkcja i wprowadzanie do obrotu jest coraz częściej kontrolowane przez grupy i organizacje przestępcze. Przeciwdziałanie tej patologii polega na ciągłych zmianach regulacji sportowych i powszechnie obowiązującego prawa.

Część państw wprowadza do porządku prawnego sankcje karne za łamanie reguł antydopingowych. Najbardziej zatrważający jest fakt, że wspomaganie farmakologiczne przestało dotyczyć wyłącznie zawodników fachowych i coraz częściej publikowane są dane na temat wspomagania farmakologicznego wśród sportowców amatorów.Niniejsza książka porusza najróżniejsze aspekty dopingu.

Także i te, które dowodzą, że nie zawsze w sytuacji pozytywnego wyniku badań antydopingowych, sportowiec zasługuje na potępienie czy ostracyzm. Każdego z nas może dotyczyć niebezpieczeństwo użycia w prawidłowej wierze produktów z niedeklarowanymi w składzie substancjami, groźnymi dla zdrowia i życia.

Świadomość tego problemu i jego powaga, wymaga wiedzy wśród lekarzy, farmaceutów, fizjoterapeutów, dietetyków, trenerów, sportowców, działaczy, dziennikarzy, czy też kibiców. Wzrost świadomości na temat zagrożeń związanych ze stosowaniem niedozwolonych substancji wspomagających, pomoże toczyć walkę z dopingiem, nie tylko w sporcie mistrzowskimw dodatku amatorskim.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.