Menu

Droga Smoczych Źródeł - Janie Chang (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381237741 
  • Autor Janie Chang 
  • Wydawnictwo Prószyński Media 
  • Ilość stron 416 

Opis

Tamtej nocy śniłam, że samotnie błąkam się po Drodze Smoczych Źródeł ogarnięta przerażającą pewnością, iż matka odeszła na zawsze.

W 1908 roku siedmioletnią Jialing matka porzuca na dziedzińcu niegdyś perfekcyjnej posiadłości pod Szanghajem. Jialing jest zazhong, Euroazjatką, i musi stawić czoło życiu w pogardzie – równocześnie ze strony Chińczyków, jak i Europejczyków. Bez opieki matki przetrwa tylko wtedy, gdy nowi właściciele nieruchomości, rodzina Yangów, przyjmie ją do siebie.

Jialing znajduje sojuszniczki w Anjuin, najstarszej córce Yangów,, a także w Lisicy, zwierzęcym duchu, który od stuleci zamieszkuje nawiedzony dziedziniec. Jej życie jako niewolnicy Yangów zmienia się niespodziewanie, kiedy zaprzyjaźnia się z angielską dziewczynką, która potem w nieodgadnionych okolicznościach znika.

Nigdy nie marnując nadziei na odnajdzienie matki, Jialing dorasta w trakcie burzliwych pierwszych lat republiki chińskiej, prowadzona poprzez Lisicę i własną siłę duchową, z dala od cieni przeszłości. Wplątuje się jednak w morderstwo na obrzeżach intrygi politycznej, wchodzi w związek, który naraża na szwank jej przyjaźń z Anjuin, i nawiązuje zakazany romans zagrażający ukochanemu mężczyźnie.

To niezwykła lektura, przepełniona magią, a zarazem realizmem… Tą powieścią Chang zapewnia sobie pozycję niebanalnej, budzącej emocje narratorki… która każe nam na nowo przemyśleć nasze związki z miejscem, tożsamością i przodkami.
"Quill & Quire"

atrakcyjnie opowiedziana… fascynująca… wyśmienity dobór dla klubów książki.
"Huffington Post"

Chang snuje intrygującą opowieść, skrupulatnie osadzoną na tle chaotycznych wydarzeń targających Chinami na początku dwudziestego wieku. Bogata w detale, z fascynującym przeplataniem się dziedzin duchowych i ziemskich, druga powieść Janie Chang próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest przezwyciężenie własnej przeszłości.
"Booklist"

Liryczna i magiczna… Cudownie skomponowana powieść Janie Chang pozostanie z czytelnikiem na długo po zakończonej lekturze.
"Rt Book Reviews"

Janie Chang ma bystre oko do szczegółów i nasyca nimi tę magiczną opowieść mistrzowsko osadzoną w pierwszych latach republiki chińskiej, z bohaterkami, dzięki którym przedstawia ograniczenia pętające dziewczęta, i mistycznym dobrym duchem. Rezultat jest czarujący.
Shilpi Somaya Gowda, autorka "Sekretnej córki" i "Ukochanego syna"

"Droga Smoczych Źrodeł" to po prostu jedna z najlepszych powieści, jakie od długiego czasu czytałam. Z lirycznym, serdecznym portretem świata, który już nie istnieje… Janie Chang stworzyła czarującą, wbijającą się w pamięć książkę. Polecam ją bez zastrzeżeń.
Jennifer Robson, bestsellerowa autorka "Francuskiego romansu"

Janie Chang to kanadyjska powieściopisarka, w swej twórczości czerpiąca z historii rodzinnych. Dorastała, słuchając opowieści o przodkach, którzy spotkali smoki, duchy i nieśmiertelnych i o życiu rodzinnym w niepokaźnym chińskim miasteczku przed II wojną światową. Jest absolwentką Writer’s Studio na Simon Fraser University.
Urodzona na Tajwanie, Janie mieszkała na Filipinach, w Iranie, Tajlandii i Nowej Zelandii. Aktualnie mieszka w atrakcyjnym Vancouver w Kanadzie z mężem i Mischą, uratowanym kotem, który sądzi, że personel mógłby lepiej się starać.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.