Menu

Dwie niezwykłe godziny

Cechy produktu

  • ISBN 9788380870321 
  • Autor Josh Davis 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Ilość stron 162 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Niezależnie od tego, czy lubimy swoją pracę, czy nie, rozmiar zadań, którym na co dzień musimy sprostać, osiągnął doprawdy abstrakcyjne wymiary. Codziennie budzimy się z niepokojem, czy uda nam się ze wszystkim zdążyć.

Które niecierpiące zwłoki sprawy będziemy musieli – znowu – poświęcić, aby nie utonąć w morzu pracy? W reakcji na nieustannie wydłużające się listy rzeczy do zrobienia intuicyjnie skupiamy się na rozszerzeniu skuteczności – próbujemy robić coraz więcej w coraz krótszym czasie.Dr Josh Davis twierdzi jednak, że nie tędy droga.

Nie chodzi bowiem o to, żeby robić więcej i szybciej, lecz o stworzenie warunków, które zagwarantują nam przynajmniej dwie bezcenne godziny szczytowej wydajności każdego dnia. Davis ujawnia pięć niepozornych strategii, dzięki którym możemy stworzyć warunki sprzyjające niezwykłej skuteczności i odzyskać zdrowie psychiczne i przywrócić życiu równowagę.

Z książki dowiadujemy się, jak:- maksymalnie wydłużyć czas pomiędzy poszczególnymi zadaniami i świadomie decydować, czym zajmiemy się w następnej kolejności;- planować zadania zgodnie z tym, jakich nakładów kognitywnych i emocjonalnych one od nas wymagają;- posiąść umiejętność kierowania uwagą;- ruszać się i odżywiać nasze ciała, żeby uzyskać natychmiastowe korzyści;- rozpoznawać wpływ środowiska na nasz poziom czujności i skupienia.Jesteśmy zdolni do imponujących przejawów zrozumienia, motywacji i efektywności, jeśli tylko zapewnimy naszemu ciału i psychice słuszne warunki.

Dwie bezcenne godziny to lekcja, jak każdego dnia wspinać się na wyżyny skuteczności.Dr Josh Davis jest dyrektorem ds. Badań naukowych i głównym wykładowcą Instytutu Neuroprzywództwa, globalnej organizacji, która zajmuje się wdrażaniem wyników badań naukowych i wiedzy o funkcjonowaniu mózgu do praktyki biznesowej i obszarów rozwoju przywództwa.

Wykładał na Uniwersytecie Columbia, Uniwersytecie Nowojorskim oraz w Barnard College. Pisuje dla HBR.org, „strategy+business”, „Psychology Today” i „People & Strategy”. Mieszka w Nowym Jorku.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.