Menu

Działalność Żandarmerii Wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w systemie bezpieczeństwa państwa w latach 1999-2018 - Marceli Herman (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788395161308 
  • Autor Marceli Herman 
  • Wydawnictwo Rozpisani.pl 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Monografia, ukazuje działalność Żandarmerii Wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w całościowym systemie bezpieczeństwa państwowego, przy uwzględnieniu podsystemu obrony państwa i podsystemu operacyjnego oraz współdziałania formacji z innymi podmiotami bezpieczeństwa publicznego w płaszczyźnie krajowej i międzynarodowej.

dodatkowo ma na celu zobrazowanie płaszczyzn ustawowej działalności formacji, także w odniesieniu do systemu Host Nation Support (HNS), jej przeznaczenia w sytuacjach kryzysowych, przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym oraz udziale ŻW w misjach pokojowych i stabilizacyjnych.

Autor prezentuje zjawisko wieloaspektowości Żandarmerii Wojskowej, stanowiące odniesienie jej działalności do przeróżnego spektrum bezpieczeństwa, począwszy od skali krajowej, międzynarodowej, poprzez sojuszniczą czy koalicyjną.

Uniwersalizm formacji, określa jej struktura i podział na wydziały, sekcje oraz zróżnicowane specjalizacje żołnierzy, przeznaczone do realizacji różnorodnych zadań służbowych. Zakres tematyczny monografii, stanowi odzwierciedlenie realizowanej polityki bezpieczeństwa RP.

Współczesne procesy stacjonowania sił NATO w kraju, wskazują na potrzebę informowania czytelników o zakresie zadaniowym Żandarmerii Wojskowej w tym aspekcie. Udział Sił Zbrojnych w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych, determinuje konieczność zastosowania sił ŻW do wykonywania swoich ustawowych kompetencji poza granicami kraju, a częsta współpraca formacji z zróżnicowanymi służbami krajowymi, wskazuje na potrzebę użycia tytułowej formacji w wielopłaszczyznowym charakterze realizowanych zadań.Monografia buduje podstawy wiedzy, dotyczące działalności Żandarmerii Wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Adresowana jest do osób które, pragną usystematyzować posiadaną wiedzę w tym zakresie i należycie identyfikować i interpretować kluczowe kompetencje formacji oraz osób, których zakres znajomości danej problematyki, wykracza poza ramy podstawowej wiedzy z tego zakresu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.