Menu

Dzieci szariatu. Losy tych, o których upomniał się islam

Cechy produktu

  • ISBN 9788381272315 
  • Autor Nadia Hamid 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Bernardinum 
  • Ilość stron 160 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Cztery dramatyczne historie oparte są na autentycznych wydarzeniach. Autorka poznała je, mieszkając przez lata w Libii i dzieląc los tamtejszych kobiet. Do Afryki zawiodła ją miłość. Zakochała się w ciemnookim studencie i wyszła za niego za mąż.

Po tej lekturze nic już nie będzie takie samo. Pozostanie w sercu rana, która nigdy się nie zabliźni, bo o bohaterach tej książki nie da się zapomnieć. Ukazane tu dzieci to niewinne ofiary miłości rodziców wywodzących się z dwóch różnych i tak odległych od siebie światów. Polsko-libijskie pochodzenie stanie się dla nich przekleństwem. Muzułmańscy ojcowie odbiorą im wszystko: dzieciństwo, poczucie bezpieczeństwa, wolność, a nawet życie. Po stronie panów stoi prawo, religia i obyczaje panujące w ich kraju, po stronie krzywdzonych dzieci – jedynie bezradne matki.

Autorka o swym życiu w arabskim kraju, ucieczce do Polski i rozwodowej batalii pisze w książkach „Gorzka pomarańcza”, a także „Jarzmo przeszłości”.

Niech te publikacje będą przestrogą dla pań, które decydują się na związek z człowiekiem odmiennej kultury, wyznania, mentalności, bo to integruje się także z innym postrzeganiem i rozumieniem spraw dotyczących małżeństwa i rodziny.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.