Menu

Dzieje jednego pocisku - Andrzej Strug (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711662625 
  • Autor Andrzej Strug 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 273 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Opowieść o dziejach bomby wędrującej poprzez rozmaite środowiska i podawanej z dłoni do rąk. Juz sam tytuł wskazuje o czym będzie utwór: jest to historia pocisku. Od momentu jego stworzenia (poprzez polaka -chemika) po jego uszkodzenie w odmętach Wisły.

Akcja toczy się około roku 1905 w czasie rozruchów robotniczych, w Warszawie, Łodzi i okolicach. Pocisk wedruje poprzez dużo dłoni, które posiadają mniej lub więcej wspólnego z rewolucją. Sam, niemy świadek wydarzeń w jakiś sposób determinuje losy posiadaczy, wpływa na ich czyny - niekoniecznie poprawnie.

W końcu, gdy już ma zostać użyty, poprzez przymierającego głodem szwacza na jego szefie - zawodzi. Okazuje sie, iż jest zepsuty. Żołnierze detonują go w Wiśle, lecz na tym nie kończy sie jego rola. Wybuch słychać w więźieniu, słyszą go więźniowie - uczestnicy powstania.

Jest to tak jakby pobudka i okrzyk - Nie wszystko jeszcze stracone! Jeszcze kiedyś...!!!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.