Menu

Dzielnica

Cechy produktu

  • ISBN 9788379002726 
  • Autor Robert Wega 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 476 
  • Rok wydania 2014 
  • Tematyka kryminał, sensacja, przygoda, literatura piękna, klasyczna i poezja 

Opis


"Dzielnica" Roberta Wegi to polska powieść sensacyjno - kryminalna. Głównym bohaterem jest Robert Bondowski, z zamiłowania informatyk, mieszkający na jednym z polskich blokowisk. Miejsce to należy do jednych z najniebezpieczniejszych w mieście, ponadto za sprawą pubu Rudolfa Nowotnego - handlarza narkotyków i sutenera. Na osiedlu grasują gangi pseudokibiców, utrudniających życie mieszkańców.

Pewnej nocy w obrębie blokowisk zamordowana zostaje studentka. Okazuje się, iż dziewczyna była prostytutką zmuszaną do nierządu poprzez lokalny gang. Robert poprzez przypadek znajduje torbę kobiety, wplątując się tym samym w wir niebezpiecznych zdarzeń z przestępcami. Poznaje również piękną Ukrainkę - Irinę, uwalniając ją z domu publicznego, w którym miała stać się wytworną kurtyzaną. W ratowaniu dziewczyny pomaga mu kolega z pracy, haker i specjalista od progresywnych technice - Piter, dla którego porachunki z bandytami mają osobisty charakter. Sprawa staje się coraz bardziej poważna. Robert, tocząc zaciętą konfrontację z przestępcami, sam przekracza granice prawa, odkrywając coraz pokaźniejsze powiązania właściciela pubu z lokalną policją oraz z pewnym politykiem, który nie słynie z uczciwości.

"Dzielnica" to mocno usadowiona w polskiej współczesności historia, w której czytelnik znajduje w zasadzie wszystko, co powinno być w tego typu literaturze. Gangsterskie porachunki, śmierć, krew, narkotyki, pościgi samochodowe, ale w tym brudnym i przerażającym świecie jest ponadto miejsce na miłość...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.