Menu

Dzikie serce

Cechy produktu

  • ISBN 9788366140912 
  • Autor Jamey Bradbury 
  • Wydawnictwo Marginesy 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Nastoletnia Tracy, urodzona traperka, wychowana w dzikich ostępach Alaski, spędza całe dnie na tropieniu zwierząt i powożeniu psim zaprzęgiem w lasach otaczających jej rodzinny dom. Lecz czuje się bezpieczna w tej dziewiczej krainie, zawsze przestrzega zasad, których nauczyła ją matka, zanim zginęła.

Nigdy nie trać domu z oczu. Nigdy nie wracaj do domu z brudnymi rękami. A najczęściej: Nigdy nie rań innych ludzi do krwi.Pewnego dnia obcy mężczyzna napada na Tracy w lesie. Dziewczyna nie pamięta skrupulatnie, co się stało, ma jednak wrażenie, że zanim straciła przytomność, zraniła go nożem.

Do krwi. Następnego dnia zauważa dziwnie znajomą postać, która wyłania się spomiędzy drzew. Zajęta wspieraniem ojca i przygotowaniami do zbliżających się zawodów Iditarod, Tracy nie ma czasu się nad tym zastanawiać.niespodziewanie w domu pojawia się Jesse Goodwin, tajemniczy wędrowiec poszukujący pracy.

Dziewczyna wyczuwa, iż Jesse coś ukrywa, ale nie może ostrzec ojca, nie wyjawiając przy tym prawdy o napaści.Wkrótce zauważa, iż dzieje się coś niebezpiecznego… sztuczki Jesse’ego, który podstępnie wkrada się w łaski rodziny… groźna twarz nieznajomego w tłumie… odcisk buta na skraju lasu.Rodzina Tracy jest w tarapatach.Dzikie serce to nietypowa opowieść o miłości i niesamowity horror – jak połączenie sióstr Brontë ze Stephenem Kingiem.John IrvingJamey Bradbury napisała solidną powieść o delikatnej równowadze pomiędzy życiem a śmiercią, o istocie, a także kruchości człowieczeństwa w obliczu sił natury oraz o tym, jak to jest być nie do końca człowiekiem.„Library Journal”Bradbury debiutuje oszałamiającą książką całkowitą tajemnic i głodu, smutku i tęsknoty.

Niczym zima na Alasce, ta powieść zmroziła mnie i zdjęła milczącą grozą.Jennifer McMahonJamey Bradbury zadebiutowała Dzikim sercem, które szturmem wdarło się do świata literackiego i prawa do książki kupiły wydawnictwa pomiędzy innymi z Francji, Węgier i Włoch.

Jej utwory publikował „Black Warrior Review” (zwyciężczyni dorocznego konkursu na opowiadanie), „Sou’wester” i „Zone 3”. Zdobyła także Estelle Campbell Memorial Award przyznawaną poprzez National Society of Arts and Letters.

Mieszka w Anchorage na Alasce.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.