Menu

EBOOK Samuraj i Anioł Stróż

Cechy produktu

  • ISBN 9788378594857 
  • Autor Andrzej Żak 
  • Wydawnictwo E-bookowo 
  • Ilość stron 39 
  • Rok wydania 2015 

Opis

"Czy to realne, aby w szpitalu zjawił się prawdziwy Anioł? Anioł karateka, uczący niewielkiego chłopca walki z chorobą i złem? Oho! Od tej chwili zagadkowy Black, Czarna Mamba i reszta ohydnego gangu muszą mieć się na baczności!

Przeczytajcie tę małą powieść. Historię o odwadze Teo, obfitej przyjaźni Barcy, o ich dzielności i najeżonej niebezpieczeństwami drodze do pokonania wszelkiego zła! Samuraj i anioł stróż to nie tylko książka o szpitalu i dziecięcym cierpieniu. Wynajdziecie w niej sporo zabawnych zdarzeń i powodujących uśmiech przygód. Zrozumiecie też ważne przesłanie, iż każdy z was jeśli jedynie wystarczy mu wytrwałości, podobnie jak Teo pokona w życiu największe przeszkody i jak on może stać się prawdziwym samurajem.

Andrzej Żak Debiutował w Polskim Radio cyklem słuchowisk Dziwny tydzień, które w wersji książkowej wydano w milionowym nakładzie. W 1983 roku, w katowickim teatrze Ateneum odbyła się prapremiera jego sztuki Gdzie mieszka wiosna. Od tej pory autor łączy twórczość prozatorską dla dzieci z twórczością sceniczną. Obok Olimpiady zwierząt, atrakcyjnej kasztelanki, Rycerza króla jegomości, Zbójnickich dukatów, powstało niemało sztuk teatralnych i telewizyjnych. (m.in. Pierścień czarodzieja, znaczna nowina, Zbójnik i książę). Wystawiają je teatry lalkowe w Katowicach, Warszawie, Kielcach, Olsztynie. Widowisko telewizyjne Władca Czasu stało się inspiracją do napisania prozą cyklu fantasy.

Trylogia Władca czasu – powieść o dzielności i odwadze walczących z chorobą chłopców znalazła zachwyt nie tylko wśród dzieci. Fundacja „ABC XXI – Cała Polska Czyta Dzieciom” umieściła ją na Złotej Liście książek. Na życzenie młodych czytelników autor kontynuuje losy bohaterów w nowym cyklu zatytułowanym Bractwo Szkarłatnych Liter, tomy – Talizman i Smoki znajdują się na półkach księgarskich. W sprzedaży są także inne powieści Oliver i niewidzialna wyspa, Brajan i ogniowe smoki, Paradoks bazyliszka, Gwiazda zero oraz pierwszy tom trylogii Kapelusz kapitana Drake'a. Baśnie Andrzeja Żaka znajdują się również w lekturach szkolnych i w wielu antologiach. Członek Związku Literatów Polskich."


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.