Menu

Egri Bikaver

Cechy produktu

  • ISBN 9788366180925 
  • Autor Łukasz Suskiewicz 
  • Wydawnictwo Forma 
  • Ilość stron 124 
  • Rok wydania 2020 

Opis

"Egri Bikaver" to tytuł minipowieści, której towarzyszy opowiadanie "Nieznośna lekkość stylu". W pierwszym tekście Łukasz Suskiewicz opisuje perypetie absolwenta wyższej uczelni, który z braku perspektyw na życie w kraju, rusza na podbój Irlandii i sporej Brytanii.

Jego losy autor wykorzystuje do ujawnienia mechanizmów determinujących zachowania Polaków na obczyźnie; demonstruje tym samym, w jaki sposób budujemy swoją etykietę, jak przyprawiamy innym gęby i jakże blado wypadamy w kontaktach z tym, co jest nam obce.

"Nieznośna lekkość stylu", to jakby dalszy ciąg historii opisanej w minipowieści, kończącej się powrotem głównego bohatera do rodzinnej Częstochowy. Opowiada bowiem o doświadczeniach młodego człowieka, który nagle znalazł się w artystycznym środowisku i idealnie odzwierciedla relacje w tym środowisku panujące.

Egri Bikaver jest jednak z reguły książką o dumie, honorze i splugawieniu, o poznawaniu inności i poznawaniu siebie przez kontakt z innością. To książka, która daje nam, jako Polakom, możliwość przeczytania wielu aktualnych i ważnych rzeczy o sobie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.