Menu

Ekonomia i polityka

Cechy produktu

  • ISBN 9788301204976 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 472 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Grzegorz W. Kołodko odegrał ważną rolę w przekształcaniu polskiej gospodarki. Należycie zna świat i ma dużo oryginalnych spostrzeżeń na temat jego problemów i trendów zmian.Robert A. Mundell, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomiiProfesor Kołodko – ceniony w świecie polski ekonomista, od którego możemy uczyć się nowych idei – zaskakuje (…), sięga w przyszłość.

To naukowe ćwiczenie i intelektualna przygoda dotykające najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi ludzkość. Ma rację,najkorzystniejszy sposób przezwyciężania obecnych trudności to zaatakowanie długoterminowych problemów.Nouriel Roubini, New York University, autor The Crisis EconomicsGrzegorz W.

Kołodko łączy wiedzę akademicką z doświadczeniem wyniesionym z wybitnych dokonań w pracy w rządzie w kluczowych okresach polskich reform gospodarczych. Idąc przez sporo dziedzin i nigdy nie unikając spornych kwestii (…) wnosi ważny i przydatny wkład do literatury na tematy gospodarki, zmian społecznych i ładu światowego w XXI wieku.Henry Kissinger, laureat Pokojowej Nagrody NoblaOgromny krajowy i światowy dorobek intelektualny i publikacyjny prof.

Grzegorza W. Kołodko, jak także doświadczenia i dokonania związane z pełnieniem przez niego wysokich funkcji państwowych, zasługują na analizy, uhonorowanie i upowszechnianie.Książka jest bogatą merytorycznie i ważną pracą naukową, z rekomendacjami dla polityki oraz strategii gospodarczej, uwzględniającymi współczesne uwarunkowania globalizacji i rewolucji naukowo-technologicznej i przeobrażenia cywilizacyjne, w tym kulturowe.

Zarazem jest to dzieło prezentujące walory polskiej myśli ekonomicznej i jej interdyscyplinarny kontekst.W czasach, gdy jedni ekonomiści wciąż jeszcze naiwnie bądź lobbystycznie opowiadają się za neoliberalizmem, i to mimo wysoce szkodliwych doświadczeń światowego kryzysu, a inni, także błędnie i niebezpiecznie, kierują się ku neonacjonalizmowi, prof.

Grzegorz W. Kołodko oferuje nowy pragmatyzm. Stawia opór nieuczciwości w ekonomii i polityce społeczno-gospodarczej (…) eksponuje, iż nowy pragmatyzm to koncepcja in statu nascendi, dlatego tak ważna jest – ukierunkowana na doskonalenie i rozwój tej koncepcji – naukowa interdyscyplinarna debata na ten temat.Z przedmowy Elżbiety Mączyńskiej, prezes Polskiego Towarzystwa EkonomicznegoŻyjemy w czasach wyjątkowo głębokich i dynamicznych przemian demograficznych, gospodarczych, kulturowych, politycznych, społecznych i technicznych, które w stosunku do reprezentantów nauk społecznych tworzą zapotrzebowanie na świeże interdyscyplinarne badania oraz refleksje o fundamentalnym znaczeniu dla opisu i rozumienia tych przemian teraz i w przyszłości.

Książka jest rzetelną próbą sprostania tym współczesnym wyzwaniom.Z recenzji Krzysztofa Malagi, Uniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuPublikacja jest wieloaspektowym i wielopłaszczyznowym spojrzeniem na nowy pragmatyzm, twórczość Grzegorza W.

Kołodki i najważniejsze wyzwania współczesnego świata.Z recenzji Stanisława Czaji, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.