Menu

Elementy enzymologii i biochemii białek

Cechy produktu

  • ISBN 9788380124462 
  • Autor Urszula Guzik;Danuta Wojcieszyńska 
  • Wydawnictwo Uniwersytet Śląski 
  • Ilość stron 78 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Prezentowany skrypt jest przeznaczony dla studentów biologii, biotechnologii i innych kierunków pokrewnych, którym z założenia ma ułatwić przygotowanie do ćwiczeń, zaznajomienie się z podstawowymi metodami wykorzystywanymi w enzymologii oraz wykonanie stosownych doświadczeń.

Podręcznik pozostał podzielony na trzy części, z których każda obejmuje: wstęp teoretyczny, stosowane w trakcie zajęć materiały i odczynniki, opis przebiegu doświadczeń, a także sposób opracowania uzyskanych wyników.

przekazana na zakończenie każdej części literatura źródłowa pozwala na czytelnikowi samodzielne zaplanowanie badań i bardziej wnikliwą analizę wyników. Skrypt posiada dane na temat izolacji i oczyszczania 1,2-dioksygenazy katecholowej oraz charakterystykę tego enzymu, badania kinetyki reakcji enzymatycznych, w tym wyznaczenie adekwatnych warunków reakcji enzymatycznej, wyznaczenie stałych kinetycznych reakcji oraz określenie wpływu inhibitorów na przebieg reakcji enzymatycznej.

Omawia na dodatek metody immobilizacji enzymów, a także wpływ immobilizacji na dynamiczność enzymów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.