Menu

Eleonora z Habsburgów Wiśniowiecka. Miłość i korona

Cechy produktu

  • ISBN 9788377795255 
  • Autor Janina Lesiak 
  • Wydawnictwo MG 
  • Ilość stron 244 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Bywa, iż kobieta musi wybierać między obowiązkiem, stanowiskiem, władzą a miłością... W sytuacji królowej taki dobór wydaje się oczywisty, bo cóż może być ważniejszego od korony? A jednak Eleonora z Habsburgów Wiśniowiecka udowadnia, że kto umie kochać prawdziwie może się spodziewać nagrody, bo miłość jest szczodra i potrafi wynagrodzić tych, którzy jej wiernie służą.

Królowa Eleonora to kolejna bohaterka cyklu opowieści o polskich władczyniach, które przypomina Janina Lesiak. Niezwykła, lojalna, uczciwa i mądra; zasługuje na pamięć i sympatię, choć na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie mieszkała przez trzy lata, nie ma po niej śladu.

A ponieważ wyjątkowe kobiety nadają życiu smak i urodę, trzeba się od nich uczyć rozumu, odwagi, charakteru, atrakcyjna i wdzięku. Eleonora z Habsburgów Wiśniowiecka jest doskonałą nauczycielką; starczy tylko jej posłuchać...Przyjaciel królowej, biskup Andrzej Trzebicki mówił o niej: Pisklę przedzierzgnęło się w łabędzicę.

dzisiaj, to dojrzała kobieta, rozwinęła się, nawet chyba trochę urosła?... Zachowała wdzięk dziecka,zespoiła go z powagą matrony, co daje niezwykłą implikację. Nadal jest giętka i lekka, jednak już umie trzymać się prosto, zna swą wartość i wymaga szacunku.

Jest urokliwa i dostojna, stateczna i wesoła,najczęściej jest niezłomna w swojej wierności dla męża i króla. To należy w niej najbardziej cen

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.